Яндекс.Метрика

Иске Кулаткы районы хакимияте башлыгы эшчәннәрне бүләкләү буенча карары

13 июня, 2012

ПОСТАНОВЛЕНИЕ ГЛАВЫ АДМИНИСТАЦИИ МУНИЦИПАЛЬНОГО ОБРАЗОВАНИЯ «СТАРОКУЛАТКИНСКИЙ РАЙОН»
4июня 2012 г.                          р.п. Старая Кулатка                                  № 511
О подведении итогов соревнования сельскохозяйственных предприятий за период весенне-
полевых работ и зимовки скота, определение лучших по профессиям и награждение
победителей на национальном празднике “Сабантуй-2012 года»
Рассмотрев материалы комиссии по определению победителей районного соревнования в сельскохозяйственной отрасли, по итогам соревнований сельхозтоваропроизводителей, бригад, ферм, тружеников района, работников учреждений и организаций администрация постановляет:

1. Признать победителями трудовые коллективы сельскохозяйственного производства с вручением коллективам почётных грамот Главы муниципального образования (приложение № 1).
2. По условиям соревнования сельскохозяйственных предприятий признать победителями соревнования тружеников района с вручением им почетных грамот Главы муниципального образования « Старокулаткинский район» и ценных подарков (приложение № 2).
3. Признать лучшими по профессии с вручением ценных подарков и почетных грамот Главы муниципального образования труженикам района (приложение № 3).
4. Настоящее постановление вступает в силу с момента его опубликования (обнародования).
5. Контроль за исполнением данного постановления оставляю за собой.

И. о. Главы администрации И.А. АБЛЯЗОВ.

АВЫЛ ХУҖАЛЫГЫ ТАРМАГЫНДА ҖИҢҮ ЯУЛАГАН ХЕЗМӘТ КОЛЛЕКТИВЛАРЫ: 
«Бахтеевка» производство коо-перативы, «Касыймов Ю.Р.» крестьян-фермерлык хуҗалыгы, «Ягудан Р.Б.» хуҗалыгы.

ИСКЕ КУЛАТКЫ ШӘҺӘР ПОСЕЛЕНИЕСЕ:

«Богданов Р.Ә.» крестьян-фермерлык хуҗалыгы.

1. Ахгәмов Фәнис Камилович — терлекче
2. Ханбиков Шамил Мэхмүтович — механизатор
4. Аюпов Шамил Равилович — механизатор
5. Латиев Рафик Исмәгыйлович — бригадир

«Бахтеевка» производство кооперативы

1. Иванов Николай Агафонович — механизатор
2. Тюкаев Виктор Алексеевич — механизатор
3. Чекушкии Валерий Иванович — терлекче
4. Кириллова Галина Агафоновна — сыер савучы
5. Абәйдуллина Зәйтүнә Дамировна — бозау караучы
6. Курчангина Вера Арсенъевна — бухгалтер.

«Абәйдуллим И. К.» крестьян-фермерлык хуҗалыгы.

1. Фәтхуллин Илдар Исхакович — механизатор
2. Хаметов Фәнне Нуршатович — механизатор
3. Абдаева Гөлфия Рушановна — ипи пешерүче
4. Мингалишева Фәүзия Фатиховна — ипи пешерүче
5. Суликаева Рәхимә Расимовна — бухгалтер

ЗЕЛЕНАЙ АВЫЛ ПОСЕЛЕНИЕСЕ 

«Вязовый Гай» производство кооперативы

1.Туктаров Рафаэль Мөнирович — механизатор.
2. Салихов Нариман Сафиуллович — склад мөдире.
3. Иксанов Рәшит Исхакович — механизатор.
4. Асанова Рәисә Хамзевна — кадрлар бүлеге мөдире.
5. Хөсәинов Камил Абдулхаевич — терлекче

ИП «Касыймов Ю. Р.»

1. Кузьмин Александр Юрьевич — эретеп ябыштыручы
2. Ермолаев Николай Яковлевич — ферма мөдире

«Терешка» крестъян-фермерлык хуҗалыгы 

Алмакаев Фатих Якубович — механизатор

МОСТЯК АВЫЛ ПОСЕЛЕНИЕСЕ.

«Латыйпов Ф. Т.» крестьян-фермерлык хуҗалыгы.

1. Салихова Гөлсем Әнвәровна — сыер савучы
2. Абдуллин Рафаэль Юсупович — механизатор
3. Сөләйманов Руслан Сәгыйтович — механизатор

«Иске Кулаткы комбиазык заводы » җәмгыяте

 Башаев Фәрит Тәүфыйкович — слесарь.



«ИҢ ЯХШЫ ХЕЗМӘТКӘР» ДИП ТАБЫЛГАН РАЙОН ХЕЗМӘТЧӘННӘРЕ ИСЕМЛЕГЕ

1. Кузәев Наил Абдулһадиевич — «Көньяк электр челтәремнең өлкән электрмонтеры.

2. Гафурова Нурия Абдулсамәтовна — 35нче номерлы аптека фармацевты.

3. Байбикова Роза Мөдәрисовна — Район крайны өйрәнү музее директоры.

4. Яфаров Равил Азимҗанович — «Торак-коммуналь сервис» му­ниципаль предприятиесе операто­ры.

5. Алиев Рәшит Шамилович — «Торак-коммуналь сервис» муни­ципаль предприятиесе слесаре.

6. Масиев Үмәр Хәбибуллович — Иске Кулаткы ветеринария лабо­раториясе директоры.

7. Ахметов Рәис Абдулхаевич — «Тепловодоснаб» муниципаль уни­тар предприятиесенең машина йөртүчесе.

8. Үмәрова Рәхимә Абдулловна — Иске Кулаткы беренче номерлы урта мәктәбенең математика укыту­чысы.

9. Винюсев Валерий Алексеевич — Иске Кулаткы икенче номерлы урта мәктәбенең технология укыту­чысы.

10. Хөснетдинова Камилә Үмәровна — Иске Атлаш урта мәктәбенең математика укытучысы.

11. Шәмионов Абдулла Медәрисович — «Иске Кулаткы рай­оны» муниципаль берләшмәсенең авыл хуҗалыгын үстерү буенча бүлек консультанты.

12. Аввәсова Румия Солтановна «Иске Кулаткы районы» муници­паль берләшмәсе администрациясе җитәкчесенең секретаре.

13. Мостафина Асия Ханәфиевна — мәгариф бүлегенең баш эконо­мисты.

14. Кузәева Гөлназ Иматетдиновна — «Күмәк көч» район газетасының хатлар бүлеге мөдире.

15. Мәгъдиев Ринат Абдулхае­вич — Иске Кулаткы юллар төзү һәм ремонтлау идарәсенең машина йөртүчесе.

16. Тимушева Зәйтүнә Зәкәрьевна — Иске Кулаткы 3 но­мерлы «Чишмә» балалар бакчасының аш пешерүчесе.

17. Кузәева Мөнирә Яхьевна — Иске Кулаткы 1 номерлы «Гөлчәчәк» балалар бакчасының аш пешерүчесе.

18. Азизов Мөнир Изәтуллович — «Зеленай авыл поселениесе» муниципаль берләшмәсенең маши­на йөртүчесе.

19. Хәбибуллина Наилә Гыйльфановна — «Иске Атлаш авыл посе­лениесе» муниципаль берләшмәсе администрациясенең белгече.

20. Латыйпова Дамирә Мәиновна — «Мостяк авыл поселе­ниесе» муниципаль берләшмәсе администрациясенең белгече.

21. Шәмионова Нурия Фәйзрахмановна — «Терешка авыл поселениесе» муниципаль берләшмәсе администрациясенең белгече.

22. Арифуллина Фәридә Идрясовна — район мәгариф бүлегенең методика кабинеты мөдире.

23. Кәримова Рәшидә Идрисовна — район мәдәният йорты контро­леры.

24. Аббәсова Зәйтүнә Хәйдәровна — «Иске Кулаткы шәпәр поселени­есе» муниципаль берләшмәсе администрациясенең белгече.

25. Курамшин Наил Рәкыйбовнч — Торак-коммуналь сервис» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең автомашина йөртүчесе.

26. Ханбиков Рифать Җиһаншович — «Новоспасскмежрайгаз»ның Иске Кулаткы филиалы слесаре.

27. Сәләева Гөлсинә Миралиевна — Үзәк район больницасының шәфкать туташы.

28. Арсланова Таисия Таһировна — Балаларга өстәмә белем бирү үзәге педагогы.

29. Хәбибуллина Әлфия Алимҗановна — «Транстехсервис» муниципаль учреҗдениесенең тех­ник хезмәткәре.

30. Ахмеров Рәхимҗан Хөсәинович — «Транстехсервис» му­ниципаль учреждениесенең техник хезмәткәре.

«Күмәк көч» гасетасыннан алынган.







Шарипов Дамир Исмагилович (тат. Шәрипов Дамир Исмагил улы, лат Şäripov Damir İsmäğil ulı) (р. 25.10. 1931 г. ) почётный гражданин Ульяновской области (1996 г.), ветеран труда, бывший первый секретарь Чердаклинского райкома КПСС, в 1987 - 1991 гг. председатель межнациональной комиссии Совета народных депутатов Ульяновской области, в 2006 - 2008 гг член Общественной палаты Ульяновской области. Награжден: орденами Ленина, Трудового Красного Знамени, Знак Почета, медаль «За трудовую доблесть».
Шарипов Дамир Исмагилович